O nas

CZEŚĆ!

 

Jestdsc_1093em Ela Jasina i mam zaszczyt być jedną z dziewczyn zajmujących się Mary’s Fashion. Najczęściej spotkać mnie można biegającą gdzieś po mieście z aparatem albo siedzącą przed ekranem komputera. I nie, nie oglądam wtedy filmików z kotami na YouTubie – chociaż to też mi się zdarza 😉 . Klikam wtedy w klawiaturę i piszę przeróżne rzeczy. Dumnie mogę nazwać się „oazówą”. W Ruchu Światło-Życie czuję się jak w domu. A tak bardziej osobiście to uwielbiam kawę i herbatę, interesuję się Dalekim Wschodem, a moim ulubionym zwierzęciem jest panda 🙂

Jeśli myślicie, że Mary’s Fashion powstało podczas poważnego spotkania biznesowego między mną, Kasią i Karoliną, to muszę was trochę zdziwić. Wszystko zaczęło się, gdy podczas jednego wyjazdu oazowego odbywał się konkurs talentów, na który zresztą się zgłosiłam. Miałam odegrać kabaret. To właśnie tam po raz pierwszy pojawiło się Mary’s Fashion, ponieważ uznałam, że „moda Maryjna” w wersji angielskiej brzmi jak marka wysokiej klasy magazynu modowego. Kilka dni później razem z Kasią i Karoliną doszłyśmy do wniosku, że w sumie skoro nazwa się tak dobrze przyjęła, to czemu by nie zrobić z tym coś więcej. I tak przyszedł pomysł na inicjatywę, która pokaże kobietom, że warto dbać o swoją godność. Korzystając z naszych wspólnych zainteresowań, chcemy stworzyć coś, co będzie dla was wszystkich pomocne, kiedy znowu staniecie przed wyborem co na siebie włożyć, a także przypomni jak niezwykle wartościowi jesteście.

 

15624711_1804437159806471_8457098391770365952_n1Nazywam się Kasia Dziadek. Jestem (nie)typowym humanem i typową „oazówą”. Jakiś czas temu skończyłam 18 lat. Jestem radosną osobą, a jak się śmieję to nic nie widzę :). Uwielbiam wiosnę, polne kwiaty, zapach cynamonu i rozmowy nocą, a Bieszczady to moje miejsce na ziemi!
Lubię też podejmować nowe wyzwania, a jednym z nich jest właśnie projekt Mary’s Fashion, który obecnie zajmuje bardzo ważne miejsce w moim sercu. Jest to właściwie realizacja jednego z moich malutkich marzeń, które, jak się okazało, nie było tylko moje. Spełniamy je teraz wspólnie, z Elą i Karoliną, bo chcemy pokazać, że można inaczej, że trzeba wyjść ze schematów utartych przez innych i wyrażać siebie! Jestem zdania, że o wiele więcej mówi o nas to, co pokazujemy, niż to, co powiemy sami o sobie. Dotyczy to w dużej mierze ubioru, o czym sama przekonywałam się o tym przez długi czas i w czym utwierdzała mnie formacja w Ruchu Światło-Życie. Teraz, kiedy jestem w pełni świadoma poczucia swojej godności, wiem, że nie mogę zatrzymać tego tylko dla siebie. Dlatego właśnie jestem tutaj.

 

2016-11-26-04profNazywam się Karolina Olbrycht. Jestem energiczną osobą, pełną pomysłów. Moją ogromną miłością jest piłka ręczna, którą uprawiam od 8 lat (dumny ze mnie szczypiornista). Można mnie znaleźć w radio, na boisku, w kawiarni, z przyjaciółmi, w samochodzie. Po prostu gdzie się nie spojrzy tam jestem ja. Teraz nawet w internecie. Jestem jedną z trzech założycielek Mary’s Fashion.  Z dumą mogę powiedzieć, że od 2011 roku należę do wspaniałego Ruchu Światło-Życie. To przygoda, która postanowiła zostać ze mną na dłużej i to właśnie dzięki niej dzisiaj znajduję się w tym miejscu.
Jednak moje zainteresowanie modą pojawiło się szybciej. Kiedy miałam 8 lat rysowałam piękne sukienki moimi żelowymi długopisami. W latach gimnazjum uwielbiałam przeglądać najnowsze kolekcje sławnych projektantów, których kreacje wzbudzały we mnie ogromny szacunek. W tym samym czasie zajmowałam się działem mody w szkolnej gazetce, co sprawiało mi ogromną przyjemność i możliwość spełniania się. Szkoła średnia przyniosła czas ukazania stylu, który dla mnie jest oczywisty, którym mogę świadczyć na co dzień wśród otaczających mnie ludzi. Bycie sobą i podążanie utartymi przekonaniami wyrażają mnie i moją osobowość.
Oaza stała się miejscem, w którym moja świadomość własnego ubioru ukształtowała się. Stałam się bardziej świadoma tego, co sobą reprezentuję i jak wyrażam siebie poprzez strój. Razem z Kasią i Elą stwierdziłyśmy, że warto podjąć projekt, w którym ukażemy jak ogromne piękno wydobywają w nas skromne kreacje, podkreślające naturalne piękno i atrakcyjność wnętrza.

 

Processed with VSCO with hb2 preset

Nazywam się Oliwia Kotecka. Mam 16 lat. Od 3 lat należę do Ruchu Światło-Życie. Jestem osobą, która bardzo często się śmieje, nie muszę mieć do tego konkretnego powodu, więc rzadko kiedy można zobaczyć mnie przygnębioną. 😉 Uwielbiam spędzać czas w gronie moich znajomych oraz śpiewać. Interesuję się fotografią, więc pomagam dziewczynom w realizacji projektu, jakim jest Mary’s Fashion. To właśnie tutaj stawiam pierwsze kroki jako fotograf.
Moje uczestnictwo w Mary’s Fashion nie jest przypadkowe, również staram się ubierać „modnie, ale godnie”. Współczesne społeczeństwo przywiązuje ogromną uwagę do swojego wyglądu. Myślę, że ubierając się w sposób godny, pokazuję, że mam szacunek do samej siebie. Tym samym wyróżniam się w moim środowisku. Mam nadzieję, że nasza praca przekona inne kobiety do propagowanego przez nas stylu. 🙂