JF: Studniówka

Witajcie w pierwszym wpisie serii Joseph’s Fashion! ♥

Z tego powodu, że okres studniówkowy w pełni, zrobimy dziś zoom na dodatki i akcesoria, które nadadzą męskiemu strojowi charakteru i ciekawego wyglądu.

1.Spinki do mankietów

Dodają koszuli szyku i elegancji. Mogą być klasyczne lub odzwierciedlać nasz charakter i pasje. ♥

 

2. Mucha i poszetka

Ciekawe wzory i kolory także i tutaj! ♥
Warto zwrócić uwagę na to, aby mucha i poszetka nie były tego samego koloru.

 

3. Skarpety

Nie muszą być wyłącznie czarne! Co powiecie na takie wzory? 🙂

 

4. Akcesoria

Szelki do koszuli – utrzymają koszulę zawsze na swoim miejscu, zarówno podczas siadania, jak i szalonego studniówkowego wywijania na parkiecie! 😉

 

A Wy, na jakie dodatki postawicie na najbliższej imprezie? 🙂

8 thoughts on “JF: Studniówka

 1. Witam, mogłyście zaznaczyć że szelki nie są dobrym wyborem dla „większych” kolegów, plus te wyglądają jak dziecięce, promujmy klasyczną elegancję a nie ułatwienia.
  Nie zapominajmy również o krawatach i spinkach doń, one również potrafią dodać urody.

  1. Dziękujemy za komentarz! 🙂
   Szelki do koszuli nie są widoczne, więc naszym zdaniem nie burzą kanonu klasycznej elegancji, a wręcz przeciwnie – mogą dodać klasy utrzymując koszulę w spodniach przez długi czas, bez konieczności ciągłego poprawiania.
   A co do krawata i spinek, to owszem, dodają urody, jednak zaprezentowałyśmy po prostu dodatki według naszego gustu. 🙂

  2. Właśnie szelki, takie normalne sa duzym plusem dla większych kolegów, pasek podkreśla większy brzuch, natomiast szelki trochę to koryguja.
   Spinki do krawatow, w naszych szerokościach geograficznych sa tematem spornym i wiele osób radziloby się od nich trzymać z dala.

 2. Zaczynamy od początku, studniówka to bal wieczorowy, bardziej wskazane są tutaj dodatki formalne, dlatego podkreślenie swoich pasji przez spinki, będzie niszyc formalność naszego stroju i cały efekt,ja osobiście ograniczył bym się do srebrnych/ posrebrzanych klasycznych prostokatow.
  Słuszna uwaga jeśli chodzi o kolor poszetki i muszki, ale dodalbym jeszcze, ze muszka powinna być formalna- najlepiej jedwabna, bez żadnego wzoru, lub z mikrowzorem. Warto zapoznać się też z tym jaki kolor jest zarezerwowany dla smokingu, a jaki dla żakietu, by nie wyjść na podrabianego smokingowca z czarną muszka, będąc ubranym w granatowy garnitur. Jedna z wazniejszych, o ile nie najważniejsza sprawa, muszka powinna być wiązana, nie przez maszynę, a ręcznie. Muszki poliestrowe zawiazane fabrycznie, bez możliwości stworzenia swojego węzła, sa odpowiednikiem krawatu na gumce albo skarpet i sandalow, których nikt poważny nie ubrał by na studniówkę, ani w ogóle. Mucha wiązana, zamiast ekstrawaganckich dodatków, może podkreślić nasz styl, przez nasz autorski węzeł.
  Jeśli chodzi o skarpetki, to podobnie jak ze spinkami, radziłbym trzymac się klasyki, chociaż takie granatowe w białe grochy sam z chęcią bym założył.
  Na koniec zostały szelki do koszuli, które z własnego doświadczenia wszystkim polecam i są chyba największym plusem tego wpisu

  1. Dziękujemy za tak długą wypowiedź! :O
   Głównym tematem naszego wpisu są dodatki. Nie pochylałyśmy się nad tematem smokingu czy garnituru. Nie uważamy się także za ekspertów w tej dziedzinie, jednak przedstawione przez nas propozycje nie łamią drastycznie zasad klasycznej elegancji. 🙂
   Dziękujemy za podzielenie się opinią i wiedzą!

 3. Fajnym dodatkiem do formalnego zestawu jest tez zapomniany przez ostatnie dwie dekady kwiatek w butonierce. Maly gozdzik, a potrafi dodac elegancji. Pozdrawiam!

 4. Uważacie się na niewidomo jakich znawców mody. Studniówka to eleganci bal więc i ubiór powinien być elegancki, nie ma mowy o muszce we wzorki, czy tez takowych skarpetach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.