Podróż w spódnicy

Witajcie kochani! ♥

Wracamy po czasie dłuższej nieobecności. Mamy nadzieję, że jeszcze o nas nie zapomnieliście. 😉

Nasze wakacje to mieszanka wyjazdów oazowych, załatwiania spraw związanych ze studiami, spotkań z ludźmi, wyjazdów na misje, odpoczynku, powrotów do domu i kolejnych wyjazdów. Zabiegane, ledwie „wyrabiamy na zakrętach”, a PKP mają nas już pewnie dosyć. 😉 Ale to właśnie kochamy najbardziej!
Dlatego dzisiejszy wpis, co już sugeruje tytuł, będzie poświęcony właśnie podróżom, tym wakacyjnym i nie tylko. Znajdziecie tutaj 10 nieoczywistych, ale bardzo przydatnych wskazówek dotyczących wyjazdów. A nasze stylizacje, co prawda nie sprawdzą się w góry czy w inne wymagające miejsca, jednak są świetnym rozwiązaniem na kilkugodzinny przejazd pociągiem bądź zwiedzanie miasta – potwierdzone info! 🙂

 1. Dodaj coś wyjątkowego do swojego bagażu – może to być pamiątkowy breloczek lub zwykła wstążka. W ten sposób twój plecak się wyróżni i łatwiej go będzie znaleźć. To samo dotyczy walizek, szczególnie tych, które zabieramy na lotnisko. W chwili kiedy na taśmie z bagażem pojawia się sporo identycznie wyglądających toreb, łatwiej znajdziesz tą należącą do ciebie.
 2. Wszystkie informacje dotyczące twojej podróży zapisz w jednym miejscu. Możesz wydrukować je na kartce, zapisać w notesie lub stworzyć notatkę w telefonie. Spisz wszystkie numery połączeń i ich godziny oraz potrzebne ci adresy. W ten sposób unikniesz zamieszania, które jest w podróży bardzo często obecne.
 3. GPS jest przereklamowany. Sprawdza się tylko wtedy, gdy twój telefon jest naładowany i masz zasięg. Dlatego zawsze warto zainwestować w małą, nawet kieszonkową mapę zwiedzanego miasta.
 4. Jeśli chcesz oglądać filmy podczas podróży, a poruszasz się transportem publicznym, zawsze wybieraj te, które już oglądałeś. Unikniesz w ten sposób krępujących sytuacji.
 5. Nosisz okulary? Pamiętaj, że bardzo łatwo mogą ci się zniszczyć. Zawsze miej przy sobie zapasowe soczewki kontaktowe lub nawet starą parę okularów. Lepiej widzieć nieco gorzej, niż nic nie widzieć.
 6. Przed podróżą warto ściągnąć sobie aplikacje pomocne przy transporcie. Bez problemu znajdziecie wszelkiego rodzaju plany komunikacji miejskiej z funkcją znajdywania najlepszych połączeń. Warto też na bieżąco sprawdzać strony przewoźników, aby na przykład sprawdzić czy twój pociąg jest opóźniony.
 7. Nie ważne gdzie i kiedy jedziesz – zawsze pakuj strój kąpielowy! Nawet jeśli wyjeżdżasz w środku zimy, może akurat się okazać, że w hotelu mają fajne jacuzzi lub kąpiele termalne. Przy letnich wyjazdach może się on zawsze sprawdzić przy niezaplanowanych kąpielach w rzece i wypadach na plażę.
 8. Jeśli to możliwe, od razu kupuj bilety w obie strony. Jeśli nie dasz rady, kupi je od razu po przyjeździe na miejsce docelowe. Nie warto potem stać w kilometrowej kolejce i bać się, że nie zdążymy na pociąg.
 9. Na każdą podróż sprawdzają się proste, małe butelki z filtrem węglowym. Wystarczy nalać do nich wody z kranu, która dzięki filtrowi staje się w 100% zdatna do picia. W ten sposób zaoszczędzicie pieniądze i czas spędzony na szukaniu spożywczaka.
 10. Zabierz ze sobą długopis i notesik. Będziesz mógł w ten sposób na bieżąco zapisywać wspomnienia, które warte są utrwalenia nie tylko na facebooku czy intagramie. Zobaczysz, jak nawet po kilku latach takie zapiski potrafią sprawić ogromną radość.

 


 

Luźna, zwiewna koszula w ciekawy wzór, połączona z jeansową spódnicą i czerwonymi trampkami daje nam stylizację w sam raz na podróż. Dzięki niej możemy czuć się komfortowo i wygodnie przez cały czas i jednocześnie wyglądać świeżo i lekko. 🙂

| Koszula – New Yorker || Spódnica – przerobiona z sukienki Cubus || Torebka – sh |
| Buty – Converse || Okulary – H&M |


W podróży dobrze sprawdzi się też sukienka maxi i delikatne sandałki. Warto dbać o to, aby wygoda szła w parze z pięknym wyglądem. 🙂

| Sukienka – Pepco || Torebka – Flora&Co || Sandałki – Sergio Leone |


Jak już mówiłyśmy, nasze wakacje są bardzo pracowite i na razie nie zapowiada się na zwolnienie tempa. Kasia wybiera się na kolejną w tym roku oazę wakacyjną, natomiast Ela i Karolina już jutro wyruszają do Abchazji na misje. Razem z 5 pozostałych wolontariuszek będziemy prowadzić tam kolonię uśmiechu dla miejscowych dzieci. Abchazja to mała, w sumie samodzielna republika na zachodzie Gruzji. W latach 90. miała tam miejsce wojna, której ślady widać do dzisiaj nie tylko w postaci powybijanych szyb, ale także w mentalności ludzi. Jadąc w te tereny chcemy pokazać dzieciom, że da się inaczej. Pozwolić im w ten sposób odpocząć, sprawić radość, a także pomóc nabrać sił na nowy rok szkolny. Przed nami niesamowita przygoda! ♥

Dajcie znać, jak Wam mijają wakacje! My też chcemy wiedzieć, co u Was. 🙂
A może macie jakieś sprawdzone porady dotyczące ubioru na wyjazd lub samej podróży?
Koniecznie podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu! 🙂

5 thoughts on “Podróż w spódnicy

 1. W jaki sposób dziewczyny będą się porozumiewać z dziećmi w Abchazji? Uczyłyście się może tamtejszego języka? 🙂

  1. Abchazkiego niestety nie potrafimy. Głównym językiem, którego będziemy używać to rosyjski. Jedna z wolontariuszek umie go bardzo dobrze i będzie pomagała z tłumaczeniami. Jednak my poprzestałyśmy na podstawowych zwrotach 🙂

 2. GPS nie jest przereklamowany – wystarczy ściągnąć mapy offline, reszta jest darmowa – za lokalizacje odpowiada inna antenka w fonie niż za usługi telekomunikacyjne 😉

 3. Wszystko pięknie, ale czy autorki bloga wiedzą gdzie wymienieni producenci promowanych spódnic/sukienek zaopatrują się w swoje towary? „Modna” odzież kupowana przez nas bez refleksji, niejednokrotnie wyszywana jest ludzkim cierpieniem, krwią i łzami.

  Polecam film The True Cost. I trochę więcej świadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.