Najcenniejsze w oczach Boga

Pomysł bloga zrodził się w nas już dawno. Jednak jak to wszystko się zaczęło? Śmiało możemy powiedzieć, że z obserwacji. Po prostu. Z obserwacji kobiet i dziewczyn otaczających nas na co dzień, na ulicy czy też w szkole, obserwacji zmieniającej się mody i różnorodnych ubraniowych tendencji , a także tego, co pojawia się na sklepowych półkach i wieszakach. Świadomość poczucia własnej godności oraz kobiecości budowałyśmy m. in. poprzez formację w Oazie, o czym mogliście dowiedzieć się we wcześniejszym poście. [Zobacz ten wpis.] Brzmi to może dość nietypowo, że wspólnota religijna uczy kobiecości, ale wbrew pozorom tak jest. My, kobiety, jesteśmy piękne pięknem naszego Stwórcy, jesteśmy Jego umiłowanymi córkami. Sam Bóg postawił nas w tak zaszczytnej roli, jaką jest bycie kobietą. Więc dlaczego poniżamy same siebie? Dlaczego uważamy, że musimy zasłużyć czymś na uwagę i zainteresowanie drugiego człowieka? Dlaczego same zaniżamy swoją wartość, mimo że w oczach Boga jesteśmy przecież najcenniejsze? To bardzo trudne pytania i niełatwo znaleźć na nie odpowiedź.
Współczesne społeczeństwo próbuje niekiedy rządzić się własnymi prawami. Zaburzona zostaje rola kobiety i mężczyzny w świecie, którego porządek ustanowił Wszechmogący. Dziewczyna nie kryje już w sobie tajemnicy, nie chce być poznana tylko przez tego, którego przeznaczył jej Bóg. Wręcz przeciwnie, pragnie zostać zauważona, doceniona, niekiedy przez ludzi, którzy na to nie zasługują, sama odziera się z tajemnicy, uważa, że musi konkurować z innymi, jakoś wybić się wśród ludzi, aby zaistnieć i zostać dostrzeżoną. Wyraża to bardzo często ubiór. Dziewczyny porzucają odrębność swojego stylu, na rzecz kierowania się tym, co aktualnie najmodniejsze i co podoba się innym. Nie ma nic złego w podążaniu za modą, jeżeli jest to zgodne z tym, co czujemy, jeżeli nie zakładamy czegoś, co uważamy za niegodne lub po prostu brzydkie, tylko dlatego, że jest to obecnie „na topie” i w sumie, bo każdy to nosi. Przede wszystkim bądź sobą! A kim właściwie jestem? Cudem stworzonym przez Boga! Ubiór ma pomóc nam w pokazaniu tego, a nie zaprzeczeniu. Ma wzbudzić podziw i szacunek, ale także zbudować dystans. Ma być sygnałem dla świata, że tajemnica Twojej kobiecości jest pilnie strzeżona i dostępna temu, kto pokocha Twoją duszę. Współczesny świat stawia nam właśnie takie wyzwanie, a my, pewne własnej wartości, chętnie je podejmujemy. Kobiety! Pokażmy swoją wyjątkowość! Nie kierujmy się kanonami piękna kształtowanymi przez masy! Wyrażajmy siebie i przede wszystkim – kochajmy siebie! Ty, pokochaj siebie!
„Wdzięk nad wdziękami skromna kobieta…”  (Syr 26, 15a)

Idea naszego bloga opiera się właśnie na tym, co Wam opowiedziałyśmy. Chciałybyśmy poznać to, co Wy myślicie o poruszonych sprawach. Na temat kobiecej godności można by pisać jeszcze bardzo dużo, jednak nie chcemy tworzyć tekstów zamykających się w ścisłych ramach wykładu. Dlatego chciejmy ubogacać się nawzajem, bo każda z nas, jest oryginalnym dziełem Dobrego Boga, a ogromną radością będzie dla Niego to, że chcemy doskonalić w sobie cnoty i piękne wartości!

8 thoughts on “Najcenniejsze w oczach Boga

  1. Zgadzam się, powinnismy dostrzegać w sobie coś więcej niż tylko pożądanie …, róbcie więcej takich wpisów, niech ludzie uczą sie patrzeć normalnie na świat

  2. Osobiście też staram się pokazać godnym ubiorem, że to moje wnętrze ma największą wartość. Dzięki temu poznałam Chłopaka, który kocha Mnie, zakochał się w moim Wnętrzu, a dzięki temu więź, którą zbudowaliśmy jest bardzo silna. Chciałabym, aby jak najwięcej dziewczyn dostrzegło to, że kiedy skromnym zachowaniem i godnym ubiorem przyciągną mężczyznę, będą mogły mieć pewność, że będzie miał do nich szacunek. Pokażmy, że znamy naszą wartość, aby każdy kto na nas spojrzy też mógł ją dostrzec. Ten blog to świetny pomysł! :]

  3. Pingback:Kobiecość to styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.